تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

بالاخره بعد از كلی تئوری پردازی بالاخره امكان اتصال به شبكه از طریق پریز برق برای عموم محیا شد.
شرکت TRENDnet اعلام کرد، به‌رغم خبرهای اعلام شده از سوی رقبای این شرکت، محصول جدید این شرکت یعنیTPL-401E نخستـــیــــــن آداپتـــور شبکه‌سازی مبتنی بر سیم‌کشی برق (Powerline Networking) با سرعت پانصد مگابیت بر ثانیه است که به بازار عرضه می‌شود.


محصول جدید این شرکت یعنیTPL-401E نخستـــیــــــن آداپتـــور شبکه‌سازی مبتنی بر سیم‌کشی برق (Powerline Networking) با سرعت پانصد مگابیت بر ثانیه است که به بازار عرضه می‌شود. این ابزار، نیاز به نصب کابل‌های اترنت در کف اتاق‌ها یا اضافه کردن کابل‌کشی اترنت به دیوارها را از بین برده و از شبکه سیم‌کشی برق یک ساختمان به‌عنوان شالوده شبکه استفاده می‌کند.
این ابزار شبکه‌سازی که به تازگی وارد بازار شده، در یک بسته‌بندی با عنوان500 Mbps Powerline AV Adapter Kit قابل دسترسی است که دو آداپتور در آن قرار دارند. در واقع، برای آغاز شبکه‌سازی مبتنی بر سیم‌کشی برق الزاماً باید این کیت را تهیه کنید که به کاربران نهایی امکان می‌دهد یک آداپتور را به روتر متصل و آداپتور دیگر را به هر پریز برق دیگری متصل کنند تا یک شبکه امن پانصد مگابیت بر ثانیه‌ای را در سراسر ساختمان خود به‌دست آورند. نصب این کیت به کابل‌های اترنت نیاز دارد، اما تنها برای اتصال پی‌سی ‌به واحد آداپتور Powerline AVTRENDnet در خبر خود آورده است:‌ «‌یک درگاه اترنت گیگابیتی، یک اتصال کابلی را با عملکرد بالا فراهم می‌کند. شما می‌توانید آداپتور Powerline روی شبکه خود را با یوتیلتی ویندوزی که به همراه آن ارائه شده است، مدیریت کنید. LED تعبیه شده روی این ابزار، وضعیت حمل ترافیک توسط آن را برای عیب‌یابی آسان نمایش می‌دهد. در عین حال، رمزنگاری 128 بیتی پیشرفته AES نیز امنیت شبکه شما را تضمین خواهد کرد. این آداپتور برای استفاده در ساختمان‌هایی که با مشکل تداخل سیگنال‌های شبکه‌سازی بی‌سیم مواجه هستند، ایده‌آل است.»


به گفته TRENDnet، شبکه مبتنی بر خط برق می‌تواند حداکثر از شانزده آداپتور پشتیبانی کرده و به آسانی رشته‌های متعدد ویدیویی، صوتی یا بازی را بدون هیچ وقفه‌ای مدیریت کند. مصرف‌کنندگان و سرپرستان شبکه‌ای که به‌دنبال یک راه‌حل جایگزین برای استفاده از اتصالات بی‌سیم یا اترنت هستند می‌توانند از این کیت جدید بهره‌گیری کنند.

منبع: hitna.irادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 اسفند 1389 توسط عسگری
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin