تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

داشتم طبق روال  هر روز سایتهای محترم دولت خدمتگذار رو گشت میزدم

 که چشمم به مطلبی با عنوان

 زنان بیشتر از مردان می خندند!

خورد ...

گفتم مطلبشو بذارم شما هم فیضی ببرید ...


محققان دانشگاه استنفورد با استناد به اسكنرهای MRI اعلام كردند زنان برای پردازش یك لطیفه بیشتر از مردان از مغز و پردازش مغزی استفاده كرده و در صورت خنده‌دار بودن مطلبی بیشتر و عمیق‌تر از مردان می‌خندند.

به گزارش مهر، مردان اغلب از این‌كه زنان نكته شوخی‌های آنان را درنمی‌یابند شگفت‌زده می‌شوند، اما تحقیقات جدید نشان داده است آن كه دیرتر بخندد طولانی‌تر خواهد خندید.
براساس این مطالعه جدید كه با كمك اسكنرهای MRI انجام گرفته است محققان دریافتند زنان در هنگام پردازش لطیفه‌ها بیشتر از مغز خود استفاده می‌كنند و در نتیجه مدت زمان بیشتری را صرف درك كردن لطیفه خواهند كرد. همچنین اسكن‌های مغزی نشان می‌دهد زنان نسبت به مردان انتظار كمتری دارند كه یك لطیفه خنده‌دار باشد، اما در نهایت از شنیدن یك لطیفه خنده‌دار نسبت به مردان رضایت بیشتری پیدا می‌كنند.

این تحقیقات جالب كه توسط محققان دانشگاه استنفورد انجام گرفته بخشی از مطالعاتی گسترده‌تر به منظور درك چگونگی عملكرد مغز انسان در درك شوخی است كه نتایج آن نشان می‌دهد زنان برای درك شوخی یا لطیفه نسبت به مردان از بخش‌های بیشتری از مغز خود استفاده می‌كنند.

طی آزمایشی طولانی مدت بر روی 10 مرد و 10‌زن كارتون‌های سیاه و سفیدی برای آنها به نمایش گذاشته شد و در عین حال با استفاده از اسكنر MRI فعالیت‌های مغزی آنها مورد مطالعه قرار گرفت. داوطلبان باید میزان جالب بودن تصاویر را با فشردن كلیدهایی تعیین می‌كردند و در همان زمان اسكنرها میزان واكنش فعالیت‌های مغزی آنها در برابر كارتون‌های خنده‌دار یا خسته‌كننده را در كنار مدت زمان واكنش افراد نسبت به تصاویر به ثبت می‌رساندند.نتایج اسكنرها نشان داد زنان بیشتر از مردان در پردازش این تصاویر از قشر پیشانی مغز خود استفاده می‌كردند، بخشی كه برای ترجمه زبان‌های مختلف و تحلیل‌های پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه زنان مدت زمان بیشتری را برای واكنش نشان دادن به تصاویری كه خنده‌دار به نظر می‌آمد صرف می‌كردند.همچنین زنان تمایل بیشتری به دیدن و شنیدن طنزهای پیچیده از قبیل بازی با لغات و لطیفه‌های داستان وار از خود نشان می‌دادند و علاقه‌ای به دیدن یا شنیدن لطیفه‌های ساده و پر سر و صدا از خود نشان نمی‌دادند.آلن ریس از مركز علوم مغزی دانشگاه استنفورد كه انجام این تحقیقات را به عهده داشت معتقد است نتایج به دست آمده با كلیشه رفتاری مردان و زنان كه از گذشته مطرح بوده‌اند همخوانی دارد، زیرا نشان می‌دهند زنان از یك لطیفه كمتر انتظار خنده‌دار بودن دارند اما زمانی كه آن را خنده‌دار بیابند، بیشتر و طولانی‌تر خندیده و رضایت بیشتری از شنیدن آن احساس می‌كنند.


خانوم عسگری داشتی مطلبو  ما خانوما خیلی شادتریماااااادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 اردیبهشت 1390 توسط زهرا صفوی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin