تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

بابت تاخیر بوجود آمده معذرت خواهی می کنم .مشغله کاری  فرصتی چندانی برام نمی زاره.

جا داره از خانم عسگری به خاطر نقدشون تشکر کنم و  البته از اقای نظریان به واسطه پیگیری هاشون.

بخشی از نقد ها رو قبول دارم و معتقدم که جاهایی اشتباهاتی داشتیم مثل عضوگیری و توسعه انجمن ...

مراحل ثبت انجمن رو سال 85 پیگیری کردیم و سال 86 رسما به عنوان اولین انجمن وبلاگ نویسی کشور ثبت کردیم  ، اهداف اولیه انجمن تحولی در وضعیت اینترنت شهرستان بود که رفته رفته این هدف بزرگ تر و قوی تر شد به طوری که هدف اصلی انجمن تحقق شهروند الکترونیک بود .

ما هدف خوبی رو انتخاب کرده بودیم ولی متدولوژی متناسب با هدف انتخاب نکردیم که با چه اقداماتی ما به این مهم دست پیدا کنیم . یکی از رویه های غلط ما نحوه عضوگیری و مستند سازی فعالیت هامون بود شکر خدا دوستان هیئت مدیره هر کدوم در زمینه تخصصی خودشون بسیار حرفه ای بودند ، در جواب اینکه مدیران انجمن کیا بودن هم قطعا خودتون این افراد رو کامل می شناسید.

اقای مهندس فتحی - مدیر انجمن

اقای مهندس حاجی خانی

سرکار خانم عسگری ( خودتون)

و بنده به عنوان هیئت موسس و دوستان خوبم اقای جوادی ،اقای بیگدلی و اقای نبئی هیئت مدیره انجمن هستند.

از مواردی که باعث شد متدولوژی ما دائم در حال تغییر باشه می شه به عدم وجود دفتر انجمن ، عدم تامین و حمایت مالی و البته ابزاری برخورد کردن مسئولین محترم با انجمن بود.

کاش می شد در یک جلسه حضوری دقیقا به تشریح مسائل بپردازیم و نقاط ضعف انجمن واقعا مشخص بشه . ما دوسال واقعا برای انجمن زحمت کشیدیم و انصافا هم کارهای خوبی کردیم ، درجواب اینکه اگر انجمن نبود چی می شد باید بگم که اگر انجمن نبود همایش هایی مثل :

اولین جشنواره ملی وبلاگ نویسی فجر ( فقط با 300 هزار تومان )

اولین و تنها ( تا به امروز) فناوری اطلاعات شهرستان ابهر با حضور بزرگترین مشاورین شهر الکترونیک ایران ( فقط با 700 هزار تومان)

اولین جشنواره روز جوان ( قبل از اینکه از طریق سازمان جوانان به مسئولین دیکته بشه طرح کامل این جشنواره توسط انجمن ارائه شد) ( با هزینه ای نزدیک یک 800 هزار تومان)

اولین جشنواره سین هشتم ( جهت ترویج گردشگری در استان زنجان و بالاخص گنبد 8 ضلعی سلطانیه که در قرن 8 هجری بنا شد و قصد داشتیم تحت عنوان سین 8 به عنوان تاکید بر گردشگری نوروزی معرفی کنیم) ( حدود یک میلیون تومان )

دومین جشنواره روز جوان ( هزینه توسط ارگان های همکار خرج شد و حدود 1.900.000 هزینه داشت)

دومین جشنواره سین هشتم ( با حجم بسیار وسیعی از تبلیغات و گسترش از منطقه ای به ملی با 3.000.000 تومان)

برگزار نمی شد.

به جرات می شه گفت ما در هر سال 2 جشنواره برگزار کردیم و مبلغش رو هم که مشاهده می کنید در قبال دستاوردهای برگزاری هزینه ای نبوده اما چون توان مالی انجمن به حدی نبود که این فعالیت ها رو ادامه بده به اهداف اصلی این فعالیت ها نتونستیم برسیم. البته فعالیت های جانبی انجمن هم کم نبوده برگزاری 3 دوره آموزش رایگان وبلاگ نویسی ، ارائه 6 مقاله در کنفرانس بین المللی شهر الکترونیک تهران .

در مورد هزینه ها نکته جالبی که بود بعد از مراسم ما باید کاسه گدایی می گرفتیم و از این اداره و اون اداره پول بگیریم کار واقعا تحقیر آمیزیه هم کار کنی هم گدایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی خوب هدفمون برامون مهم بود تا جایی که داستان ابزار شدن انجمن مطرح شد هر جا به ما نیاز داشتند درجلسات شرکت می کردیم ولی زمانی که نیازی نبود انجمن کیلو چند بود.

در مورد سوالتون از اقای فتحی هم بگم که ایشون سرباز هستند و از طرفی اداره ابهر نیوز هم به عهده ایشونه همین که ایشون می رسند و ابهر نیوز رو هر روز به روز می کنند و با مشکلات هاست و دامین سرو کله می زنن کلی کاره.

قصد داشتم پیشنهاد برگزاری یه جلسه رو بدم ولی احساس کردم تصمیماتی که در جلسه خواهیم گرفت احساسی می شه و بعد از یه مدت دوباره دچار فراموشی می شه .و البته بهتره دوستانی که اسمشون در لیست نویسندگان وبلاگ هست هم نظری بدن .

لازم می دونم این نکته رو هم بگم که شاید فعالیت های گروهی انجمن کمی کم رنگ شده ولی خوب فعالیت اعضا همچنان پا بر جاست ؛ کلاس هایی که مهندس حاجی خانی در پیام نور برگزار می کنند ، کلاس های رایگان وبلاگ نویسی که خودتون برگزار کردید و البته ابهر نیوز که اقای مهندس فتحی روش کار می کنند. اگر کلاه خودمون رو قاضی کنیم هیچ کدوم از انجمن های استان زنجان بدون حمایت های مالی هیچ کدوم از این فعالیت ها رو نمی تونند انجام بدن.

 

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 31 تیر 1390 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin