تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

امروز که اقا کلاغه احتمالا در جلسات انتخاباتی شرکت کرده بود مدعی شده بودند که مصرف برق صنعتی شهرستان ابهر در رده های بالای کشور قرار داره نه اینکه کمی به شومونیسم و برق تعصب دارم گفتم یک جوابیه صادر کنم:

اولین نیروگاه دیزل ابهر سال 1328 هجری خورشیدی تاسیس شد که بعد از 20 سال یعنی 1348 به شبکه سراسری برق وصل شد ، در این هنگام نیرگاه ابهر دارای 6 دیزل با ظرفیت های بین 20 تا 600 کیلو ولت آمپر بود .

قدیمی ترین مناطق ابهر از لحاظ شبکه برق حد فاصل کوچه حسینه و کوچه سید الساجدین به استناد شبکه موجود می توان اشاره داشت.

اما مصرف امروز: کل منطقه ابهر ( البته حوزه مدیریت برق ابهر شامل شهر های هیدج و صائین قلعه و سلطانیه نمی شه ) توسط سه پست فوق توزیع ( 63*2 و 20/63/230*1 ) تامین می شه حدود 600 پست هوایی و 70 پست زمینی عهده دار تبدیل سطح ولتاژ به میزان مصرف مشترکین هستند که تقریبا 80 مگاوات مصرف برق این منطقه است.

مصرف صنعتی کمی بیشتر از مصرف خانگیه حدوداً 37 درصد مصارف برق ابهر خانگی و تجاریه و حدود 38 درصد هم مصارف صنعتیه و باقی هم کشاورزی و سایر موارده . اما یقیناً در ایران خیلی حرف برایگفتن نداریم . از این جهت که شهری با موقعیت ابهر دارای اتوبان ، خط راه آهن ، نزدیک به پایخت و در مسیر ترانزیت کالا به خارج از کشور  یقیناً باید بیشتر از این صنعتی باشیم.اگر ما بیایم به همین راحتی یه همچین ادعایی کنیم قزوین با دارا بودن شهرک هایی چون البرز و کاسپین و لیا چی بگه یا مثلا شهری مثل اراک ، اصفهان و سمنان اونا چی بگن.

ناراحت می شم وقتی یه نفر بیاد از دانشگاه آزاد تعریف کنه ( کلیتش خوبه و مدیریتش نه ) دانشگاه آزاد ابهر همسن دانشگاه آزاد قزوینه و پر سن و سال تر از دانشگاه ازاد اهر و ساوه اونا چندتا رشته ارشد دارند و ابهر چندتا رشته ارشد داره؟ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 بهمن 1390 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin