تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت
موسی رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه 35 درصد مدارس شهرستان ابهر فرسوده است و نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، افزود: تحصیل دانش آموزان در فضاهای آموزشی با عمر بالا مشکلات و معضلات گوناگونی دارد که نیازمند توجه بیشتر است.
وی اظهار کرد: هم اکنون 200 دانش آموز شهرستان ابهر در یک سوله ورزشی تحصیل می کنند که با شرایط استاندار یک فضای آموزشی مغایرت دارد.
رضایی از تحصیل 45 دانش آموز روستایی این شهرستان در کانکس خبر داد و گفت: این دانش آموزان در دو روستای ابهر سال تحصیلی خود را در این مکان و به دور از برخورداری از یک فضای آموزشی امن و راحت آغاز می کنند.
وی در ادامه یکی از مشکلات و چالش پیش روی این شهرستان را هشت پروژه نیمه تمام آموزشی بیان کرد و گفت: هم اکنون هشت پروژه نیمه تمام آموزشی دراین شهرستان وجود دارد که برای تکمیل آنها 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر ادامه داد: تکمیل این پروژه ها می تواند بخشی از کمبودهای آموزشی را در این شهرستان برطرف کرده و به ارتقای تعلیم و تربیت منتهی شود.
وی یادآوری کرد: تعلیم و تربیت 600 دانش آموز این شهرستان نیز در پنج مدرسه با عنوان خرید خدمات آموزشی به بخش غیر انتفاعی واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، همزمان با آغاز سال تحصیلی 95 -94 ، 26 هزار دانش آموز تحصیلات خود را در 196 مدرسه به تعداد 117 کلاس درس با دو هزار و 16 معلم آغاز کردند.
12 هزارو 163 نفر از دانش آموزان را دختران و 13 هزار و 843 نفر را پسران تشکیل می دهد.
دو هزار و 700 کلاس اولی نیز در این شهرستان روز شکوفایی خود را جشن گرفتند.
شهرستان ابهر با جمعیت 140 هزار و 584 نفر معادل 13.8 درصد از جمعیت کل استان را به خود اختصاص داده و در 75 کیلومتری شرق زنجان واقع شده است.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1394 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin