تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

اخبار منتشر از سوی آقا کلاغه رو این سری آقای عسگری زحمت کشیدند و به دست ما رسوندند:

بحث داغ انصراف آقای مهندس مهدوی همچنان گرمای محافل سیاسی رو در فصل زمستان بیش از پیش کرده ، این انصراف حواشی زیادی هم داره ، اتفاق جدیدی که اقا کلاغه گفته بدین شرح است:
" آقا کلاغه خبری نو آورده که بد نیست شما هما بخوانید
در پی کنار رفتن آقای مهدوی که دلایل آن خیلی مشخص نیست! بزرگان قوم ابهر از ناحیه آقای دکتر خانمحمدی و خرمدره ای ها احساس خطر کرده و جمع شرند و رفتند سراغ یک دکتر صاحب نام که بتونه روی دکتر خانمحمدی را به عبارت ... کم کنه و جلو محکم وایسته
شنیده ها حاکی است که آقای دکتر اصغر مهاجری که از تهران کاندیدا شده اند تنها گزینه و بهترین تدبیر ابهری هاست که راضی اش کنند تا به حوزه ابهر منتقل بشه و همه خیالات هوادارای خانمحمدی را به هم بریزه گفته می شه آقایان مهدوی و مرسلی هر دو به این نتیجه رسیدند که در این چهره آشنای رسانه ملی و جامعه شناس مشهور کشور تنها امید منطقه است. "

متاسفانه بنده به شخصه اقای دکتر خانحمدی رو نمی شناسم و نمی دونم علت موضع گیری شدید ابهری ها علیه ایشون چیه. مگر بیایم به بحث بسیار بد مزر ابهر و خرمدره برسیم که اقای دکتر میخوان برند مجلس و ابهر رو منزوی کنند؟؟؟؟؟؟ ولی معتقدم که اگر شخصی بیاد و شدیدا برای خرمدره کار کنه و به عبارتی گل بکاره باز هم برای ابهر بد نمی شه که فاصله ابهر خرمدره کمتر از ده کیلومتره .

یه شناخت کوچولو هم از اقای دکتر مهاجری دارم خوب چهره سرشناسی هستند هم از سیاست می دونند و هم از جامعه ، ایده های قشنگی هم دارند البته از ایده تا عمل داستان ها گفته اند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 30 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی
قیمت انواع سکه امروز رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند و نرخ سکه طرح قدیم و جدید را در آستانه 800 هزار تومان قرار داد، با این روند بازار خرید سکه پیش فروش در بانک ملی داغ شد.
به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری مهر، با هجوم دوباره نقدینگی سرگردان به بازار سکه، قیمت انواع سکه با افزایش شدیدی مواجه شده و رکوردزنی های جدیدی را در قیمت ها رقم زد، به طوری‌که سکه طرح قدیم و جدید به مرز 800 هزار تومان و نیم سکه به مرز 400 هزار تومان نزدیک شدند.
بر این اساس، نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم اکنون در بازار 790 هزار تومان، طرح جدید 780 هزار تومان، نیم سکه 380 هزار تومان، ربع سکه 197 هزار تومان و گرمی 92 هزار تومان تا 95 هزار تومان فروخته می شود.
این در حالی است که روز گذشته در همین ساعت نرخ سکه ها به ترتیب 745 هزار تومان، 730 هزار تومان، 356 هزار تومان، 185 هزار تومان و 90 هزار تومان بودند.
اما نرخ سکه ها روز گذشته به روند افزایشی خود ادامه داد تا اینکه در آخرین ساعات معامله به ترتیب به 760 هزار تومان، 750 هزار تومان، 367 هزار تومان، 192 هزار تومان و 92 هزار تومان رسید.
این در حالی است که روز یکشنبه که اولین روز کاری هفته جاری بود، قیمت سکه طرح قدیم 658 هزار تومان، طرح جدید 669 هزار تومان، نیم سکه 335 هزار تومان، ربع سکه 176 هزار تومان و گرمی حدود 82 هزار تومان بود.
درعین حال نرخ طلا هم دوباره با افزایش شدیدی مواجه شد به طوریکه نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار به 73 هزار تومان رسید که روز گذشته در همین ساعت 70 هزار و 500 تومان و در پایان معاملات 72 هزار تومان بود. همچنین نرخ هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی افزایش یافت و به 1647 تومان رسید.
با افزایش قیمت سکه در بازار، بازار خرید سکه های پیش فروش طرح جدید 546 هزار تومانی بانک مرکزی در شعب بانک ملی با استقبال مردم مواجه شد و از ساعات ابتدایی صبح هجوم مردم برای خرید سکه پیش فروش آغاز شده است.
قیمت طلا نیز امروز ظهر به 321هزار تومن در هر مثقال رسید. در حالی که اونس همچنان تغییر زیادی نکرده است


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 دی 1390 توسط بهروز بیگدلی

آقا کلاغه خبری شگفت انگیز منتشر کرد:

آقای مهندس احمد مهدوی از کاندیداتوری مجلس نهم انصراف داد!!!!!

این خبر در حالی منتشر شد که زمزمه هایی از رد صلاحیت ایشان در راستای رد صلاحیت بعضی از نمایندگان مجلس همچون مطهری در محافل بود.

با این حال آقا کلاغه قویاً شایعه رد صلاحیت را رد کرده و علت اصلی انصراف ایشان را اسرار اطرافیان مهندس مهدوی به منظور نا مساعد بودن وضعیت جسمانی ایشان می باشد.

ولی نکته ای که برای خودم پیش اومده اینکه چرا ثبت نام کردند؟ چون به واسطه حضور ایشان اشخاص که به لحاظ مدیریتی به مراتب از تعدادی از کاندیداهای این دوره قوی تر هستند ثبت نام نکردند.

به هر حال برای اقای مهدوی ارزوی توفیق داریم که زحمات زیادی برای منطقه کشیدن و بنده این چند وقت واقعا از اقدامات ایشون به ذوق اومدم. امیدوارم که نماینده بعدی هم با قدرت ایشون و شاید بیشتر به فعالیت های مدیریتی سیاسی خودشون رو شروع کنندادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی

امروز حدود ساعت 11:30 جنب و جوش آمبولانس ها كمی مشكوك بود ، اطراف میدان اثیرالدین بودم كه تقریبا 10 از امبولانس های هلال احمر و بیمارستان به سمت جاده قیدار با یه سرعت خیلی عجیب و غریب و البته ترسناك حركت می كردند.

شنیده ها حاكی از كشته شدن 7 نفر از مسافرین اتوبوس در صحنه تصادفه و البته حال چندین نفر از مسافرین كه به بیمارستان های ابهر  و خرمدره اعزام شدن هم مساعد نیست.

خدا مسافرینی كه فوت كردن رو رحمت كنه و به خانواده هاشون صبر بده و مصدومین حادثه رو هم شفای عاجل عنایت كنه.

مقصر حادثه هنوز اعلام نشده ولی معتقدم علاوه بر خطای انسانی ، وضع جاده هم به میزان زیادی دخیل بوده ، تجربه یه سفر زمستانی در جاده قیدار رو دارم شیب ها و پیچ های ناگهانی به همراه آسفالت ناجور و با چاشنی خطای انسانی این فاجعه رو به ارمغان می اره.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی
یکی از دوستان متعصب زنجانی همچین پیامی رو در وبلاگ نوشته بودند...
با اینکه نسبت به ابهر ادم متعصبی نیستم ولی ناراحت شدم که شخصی که خودش رو با دیدگاه گسترده معرفی می به کنایه بگه چه کردید که ابهری شدید؟؟؟؟
چه کردیم که ابهری شدیم؟!
ما کارهای زیادی کردیم که به ما بگن ابهری ( و البته بدانید  که ارکین هم روستایی از روستای ابهره) من معتقد م که نباید به مرز حساس باشیم و بالاخص مرز منطقه ای.
 ملت کافر به دور از فرهنگ و تمدن اروپا مرز کشورهاشون رو برداشتن و روز به روز دارند به فلاکت نزدیک می شن چرا به معقوله ای به نام تبادل فرهنگی و اطلاعات معقتد بنابراین شرایط گمراهیشون فراهم می شه و در نهایت دچار کوته بینی می شن.
از بحث خودمون دور نشیم
اینکه دوست متمدنمون با کنایه فرمودند چه کردیم که ابهری شدیم با سوال ، سوالشون رو جواب می دم:
- سرانه فضای آموزشی شهر زنجان چقدره؟
- سرانه فضای صنعتی شهر زنجان چقدره؟
- درصد بیکاری زنجان نسبت به جمعیتش چقدره؟
- سرانه مصرف اینترنت زنجان چقدره؟
- درصد جرم و جنایت نسبت به جمعیتش چقدره؟
- و ...
وقتی جواب سوال های بالا رو پیدا کردید قطعا و یقینا جواب این سوال که ما چه کردیم که ابهری شدیم رو پیدا می کنید.

البته بنده قصد هیچ گونه جسارتی به دوستان زنجانی ندارم ، بنده دوستان بسیار صمیمی و همکار بسیار عزیز زنجان زیادی دارم و البته نه اونها تعصب احمقانه نسبت به شهرشون دارند و نه من...


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی

داستان امروز به نقل از وبلاگ ثمر ابهر ( آقای حسن اسدی) است و داستان از جایی شروع می شه که یکی از کاندیداها گفته بود که من در منطقه رقیب ندارم ( خودمونیش می شه آی نفس کش) و این شد که آقای اسدی عزیز زحمت کشیدن مطلب زیر رو نوشتن...

"حدود سه ماه پیش که مجموعه رسانه ای خبر آن لاین مصاحبه ای با برخی از نمایندگان مجلس ترتیب داده بود نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس به عنوان یکی از نمایندگان در مجلس هشتم در اظهار نظری عجیب در پاسخ به این سئوال " آیا در منطقه رقبای شما فعالیتی دارند? "عنوان نموده بودند که بر خلاف آنچه در دیگر مناطق کشور و حوزه های نمایندگی دوستانم در مجلس در جریان است در منطقه من هیچ خبری نیست چون من رقیبی ندارم و باید دنبال رقیب بگردم آن روزها لحن و مضمون کلام نمابنده محترم برای من تا حدودی سنگین و غیر قابل تحمل بود چون مگر می شود که در شهرستانی به وسعت و قدمت ابهر رقیبی برای نماینده وجود نداشته باشد و دقیقا برپایه این امر بود که من در مطلبی تحلیلی به موضوع پرداختم و عنوان ساختم که بر خلاف نظر نماینده در شهرستان نیرو های فراوانی وجود دارند که اگر کمی مورد اقبال واقع شوند و یا فضای رقابتی سالم و شفافی بوجود آید آنان حرف های فراوانی برای گفتن خواهندداشت که الحمدلله مصداق گفته های من از انبوه اشتیاقی که کاندیدا های محترم ثبت نام نموده برای شرکت درانتخابات مجلس نهم از خود به نمایش گذاردند نمایان گردید ..."

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 17 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی

به نقل از منبع دقیق تر نامزدهای انتخابی حوزه انتخابی ابهر و خرمدره به شرح زیر است:

آقای دكتر خانمحمدی
آقای مهندس مهدوی ابهری
آقای حجت عسگری
آقای کیخسرو عابدینی
آقای هوشمند صفایی
آقای دکتر مرتضوی
خانم مونا مقصودی
خانم احترام حبیبی
آقای دکتر رستمی
تیمسار صالحی
آقای محمود زمانی
آقا یا خانم موسوی

آقای امیدوارم كاندیداهای با برنامه بیان و برنامه بدن نه این از برنامه بقیه نقد كنند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 16 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی

یواش یواش بوی انتخابات داره می اد. اقا كلاغه اولین خبر رو صادر كرد كه نامزدهای انتخاباتی كیا هستند.

از حوزه ابهر و خرمدره 15 نفر ثبت نام كردن و لیست كوتاه اولیه این شكلیه

اقای احمد مهدوی

اقای دكتر خانمحمدی

آقای حجت عسگری

*خانم آقاداداشی

* اقای مرسلی

 

مواردی كه ستاره دارند كلاغ خان با شك و تردید گفته

تصور من بر این است كه رقابت اصلی بین اقای مهندس مهدوی و اقای دكتر خانمحمدی خواهد بود.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 دی 1390 توسط حامد عزیزخانی

درحالی که روز گذشته قیمت دلار در بازار آزاد به مرز 1800 تومان رسیده بود هم‌اکنون این ارز با قیمت حدود 1585 تومان فروخته می‌شود.


به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری فارس نوسانات ارزی در بازار امروز بر خلاف روز گذشته روند نزولی به خود گرفته و در حالی که دلار در ساعت مشابه روز گذشته در مرز 1800 تومان قرار گرفته بود هم اکنون این ارز با قیمت 1585 تومان فروخته می‌شود.
البته علاوه بر دلار سایر ارزهای معتبر در بازار طی این روزها دچار تغییراتی شده‌اند که بر اساس آن در بازار آزاد قیمت پوند انگلیس 2500 تومان و یورو 2160 تومان تعیین شده است.
این درحالی‌است که نرخ مرجع دلار در سایت بانک مرکزی 1118 تومان، یورو 1451 تومان و پوند انگلیس 1737 تومان تعیین شده است.
در فهرست ارزهای مسافرتی نیز دلار آمریکا با قیمت 1350 تومان، یورو 1753 تومان و پوند انگلیس 2104 تومان تعیین شده است.
به گزارش فارس، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی امروز استفاده از ابزارهای پولی جذاب، ایجاد ثبات در بازار و مدیریت عوامل روانی را مهمترین برنامه‌های بانک مرکزی در ماه‌های پایانی برای بازار ارز و طلا اعلام کرده است. به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری فارس اتفاقاتی که طی چند ماهه اخیر بازار ارز و طلا شاهد آن بوده‌اند و سرعت رویداد آنها توجه همگان را به خود جلب کرده است. تغییرات بعضاً ساعتی قیمت سکه در مقطعی و دلار در مقطع کنونی کار را به جایی رسانده که حتی خود دلالان و صرافان هم انگشت به دهان مانده‌اند.
نوسان نرخ ارز (البته در قالبی منطقی و عقلائی) در تمام دنیا امری پذیرفته شده ومعمول است که به عنوان یک پارامتر در معادلات اقتصادی نیز دیده می‌شود؛ امری که کشورما نیز از آن مستثنی نیست.
اینکه هر کشوری چه سیاستی را برای کنترل بازار ارز به اجرا درمی‌آورد به شرایط داخلی و خارجی و نیز ساختار اقتصادی آن برمی‌گردد اما در این میان نکته‌ای که حائز اهمیت است، نفس کنترل بازار و تدوین استراتژی مناسب در این زمینه می‌باشد.
چند هفته قبل در پی تشدید نوسانات بازار ارز، سکاندار بانک مرکزی مصمم شد معاون ارزی خود را به عنوان متولی مستقیم تدوین و اجرای سیاست‌های بازار ارز تغییر دهد تا با این جابجایی و متعاقب آن تغییر سیاست‌ها، بتواند بازار را آرام کند.
این تغییر انجام شد ولی ماحصل آن در بازار دیده نشد؛ دلار این بار رکورد 1700 تومان را هم پشت سرگذاشت تا نشان دهد تغییر افراد هم فرقی برای بازار ندارد و این استراتژی است که باید تغییر کند؛ نه افراد.
نگرانی برخی کارشناسان از این است که شاید اصلاً برنامه و راهبردی برای کنترل بازار ارز وجود ندارد که بخواهد تغییر کند و گرنه کنترل این بازار به مراتب از بازار سکه و طلا آسان‌تر است.
نگرانی دیگر کارشناسان تداوم نوسانات شدید ارزی و متعاقب آن افزایش نرخ دلار است که اگر از حدی خاص بگذرد، نتیجه آن هجوم مردم برای خروج سپرده‌ها از بانک و تبدیل آن به دلار است که فاجعه‌ای غیر قابل جبران را در پی خواهد داشت.
نکته خنده دار در بحث دلار این است که ارزش این ارز در دنیا رو به کاهش اما در ایران روبه افزایش است؛ خدمتی که خواسته یا ناخواسته به اقتصاد رو به افول آمریکا کرده‌ایم.
برخی شنیده‌ها از بازار ارز حاکی از آن است که با توجه به ثبات تقاضا، مجاری عرضه به بازار عمداً‌ مسدود شده تا براساس قوانین اولیه اقتصاد که با کاهش عرضه و ثبات‌ تقاضا، قیمت افزایش می‌یابد، نرخ دلار در بازار به رکورد شکنی بپردازد.
برخی تحلیل‌گران از دلار به عنوان سرباز آمریکایی در کشورهای مختلف یاد می‌کنند؛‌ سربازانی که هر زمان لازم باشد به هر نحو ممکن به کشورشان خدمت می‌کنند؛ حال چه برای خرید اسلحه باشد چه برای ضربه به ارکان اقتصادی کشور مقابل.
به هر حال نوسانات ارزی به هر دلیلی که باشد(خواه داخلی، خواه به بهانه تحریم) چیزی از وظیفه بانک مرکزی و دولت برای کنترل بازار و بازگرداندن آرامش کم نمی‌کند. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که اگر عزمی در متولیان امر در این زمینه وجود دارد آن را نشان دهند،‌ و جلوی پیشروی این پیاده نظام و فتح سنگرهای بعدی را بگیرند.امید است این عزم وجود داشته باشد و مسئولان در این زمینه تعمد نداشته باشند؛‌ امری که آیندگان در موردش قضاوت خواهند کرد.

منبع: فارس

 


 

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 دی 1390 توسط بهروز بیگدلی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin