تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت

نمیدونم شمام مثه من کفرتون از دیدن این همه آگهی راجع به بانک و پول و سپرده و هزار جور ... دیگه درمیاد یا نه!

چی میشه به جای این همه تبلیغ مادیات یه ذره فقط یه ذره هم راجع به انسانیت تبلیغ کنن؟؟؟ هوم؟؟؟

بچه خوابیده از تو بالشش پول در میاره کلی خوشحال میشه ... زنه واسه خوشحال کردن شوهرش کارت هدیه میگیره ... طرف مثلا میخواد به نوه ش درس زندگی یاد بده میگه برو تو فلان بانک حساب باز کن آینده ت تامینه و این حرفا!

هیچ وقت نمیگه زندگیتو با دروغ شروع نکن که تا ثریا میرود دیوار کج!

هیچ وقت نمیگه به رویاهات فکر نکن! به انسانیت فکر کن!

هیچ وقت نمیگه هرجا سخن از انسانیت هست نام خدا میدرخشد!

بعد میان تو این برنامه های 45 دقیقه ای(که بازم وستشون تیزر پول و بانک میرن!!!) بحثای کارشناسی میکنن که آره چرا ماها با دروغ کارمون زودتر پیش میره یا چمدونم چرا جامعه داره سوق پیدا میکنه به راه هایی که نباید بره!!!

شما داری ساق و برگ گیاهو بررسی میکنی؟ بیا ببین ریشه ش چه وضعی داره!

 همین صدا و سیما هم یه قسمت از ریشه ی مملکته!

رسانه بیشترین تاثیرو میتونه روی مردم بذاره ... مردمی که خوب بودن تو ذاتشونه اما ... اما داره!!!

همین اما رو باید از بین برد ...

وقتی من از بچگی هر شبکه ای که میزنم بچه ی همسن خودم داره بهم پیشنهاد میده بیا سمت پول و مادیات که آیندت با این چیزا روشنه از من نباید توقع داشته باشی واسه رسیدن به همین پول دروغ نگم! واسه گرفتن چندرغاز وام هزار جور کلک سوار نکنم!

بله! اینطوریاس !

چرا باید میان برنامه هایی از قبیل همین "زود قضاوت نکنیم!" باید 2روز یه بار اونم تو ساعاتی پخش بشه که اکثر مردم خواب تشریف دارن؟؟؟ تازه کاش همین میان برنامه ها 2روز یه بار به طور متداول پخش بشه! مشکل اینجاس شاید تا 2هفته این روال ادامه پیدا کنه بعدش دیگه رفت تا 3ماه دیگه تا چی بشه ازین جور چیزا پخش کنن!

به نظر من برنامه هایی از جمله برنامه ی "جمع ما" که از شبکه 2پخش میشه تا حدی میتونه تاثیر بذاره اما پخش کردن یه آیتم 2دقیقه ای که یه پیام اخلاقی داره تاثیرش خیلی بیشتر از وجود این برنامه های کارشناسیه که شاید کسی وقت نکنه تمام برنامه رو تماشا کنه!

ای بابا نظر ما واس کی مهمه؟ اصلا این نظرا به گوش کی میرسه؟؟؟

هزار جور پست الکترونیکی و تلفن و فکس بده! کو گوش شنوا...؟؟؟


دقت کردی؟؟؟ اصلا شکلک به کار نبردمخودم کف کردمادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 توسط زهرا صفوی

این ماجرا برای خیلی وقت پیشه ولی خوب باز نشرش می کنم .

دوست عزیزم اقای ذولقدر در مصاحبه با ندای ابهر گفتند که داش کسن با طاق بستان برابری می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته من نه تاریخ دان هستم نه باستان شناس و نه معمار یه ادم بیکار با کلی وقت اضافه اما به فرض از لحاظ تاریخی ، هنری و فرهنگی با طاق بستان برابری کنه باید بگم جای کلی تاسف داره که به این شکل افتضاح داره نگهداری می شه و به صورت افتضاح تری معرفی می شه و به شکل هزار برابر افتضاح تر گردشگر جذب می کنه بد نیست یه اماری از گردشگری و نگهداری طاق بستان هم داشته باشیم .

نحوه حفاظت از اثری که با طاق بستان برابری می کنه

راستی جاده دسترسی به طاق بستان خاکیه ؟

معبد داش کسن

تابلو های رسیدن به طاق بستان چطوره؟

تابلویی که از یک کیلومتری دیده می شه به طرف داش کسن

نتیجه اخلاقی: عزیزان ما در کرمانشاه بیان از ما الگو بگیرند اثر تاریخی و فرهنگی باید به این شکل نگهداری و معرفی شه نباید خیانت در امانت کرد حالا یه نفر اومد و نصف سر اژدها رو برد فدای سرش یا اگر یه سری ادم بیکار مثل من راحت نمی تونن از طریق جاده خاکی به معبد برسن عیبی نداره چون ادم باید در این مواقع فکر کن یکی از این سنگ تراش ها بوده باید مشقت و سختی اونا رو درک کنه  چه دلیلی داره که جاده مواصلاتی آسفالت بشه کلی هم اصراف می شه ، در کل یکی از اهداف مسئولین محترم ما اینه که ماهیت اصلیش رو از دست نده و شکل مدرنیته پیدا نکنه چون احتمال داره یونسکو بیاد مثل میدان نقش جهان اصفهان بگه خونه هاش رو خراب کنید و کلی هزینه روی دوش مردم بزاره .

 

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی

این هم تصویر جدید میدان خلیج فارس صائین قلعه - به نظرتون کسی دونست که این میدان تغییر کرد؟ یا فقط بیکارهایی مثل من برای پر کردن وقتشون دیدند؟

میدان خلیج فارس صائین قلعه

و البته همیشگی هم پاک شده اما روی دریای عمان نوشتن خلیج فارس دیگه خیلی هم گیر ندیم دست شهردار محترمش درد نکنه

کاش بشه همه مشکلات شهری رو دید و زود حل کردادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی

قصد داشتم مطلبی در مورد شبکه های کن در وبلاگ قرار بدم . قبل از درج مطلب سرکی در میان پیام های ارسالی کشیدم مسئله ی جالبی با تیکه کلام دوست بسیار عزیزم سرکار خانم صفوی (( والا با این نوناشون) به ذهنم خطور کرد.

قبل از مراسم هدفمند شدن یارانه ها گهگاهی برای ولخرجی می رفتیم و از نانوایی های آزاد پز نون می گرفتیم که انصافا کیفیت خیلی خیلی خوبی داشت.

والا با این نوناشون

اما بعد از مراسم هدفمند شدن یارانه ها : هیچ اتفاقی در کیفیت نان ، نانوایی های سهمیه پز اتفاق نیوفتاد کمی هم بد تر شد اما خوب می گیم که فرقی نکرد اما جالب تر اینه که بر خلاف کل دنیا به جای اینکه بد ها از خوب ها یاد بگیرند و برای جلب مشتری بیشتر کیفیت خودشون رو ببرند بالا آزاد پز ها هم در یک حرکت تاکتیکی به صورت دسته جمعی کیفیت نان خود را داغون کردند و در سطح همان نان بی کیفیت قبلی پایین آوردند.

حالا اگر به جای من ، اقای عزیزخانی مطلب می نوشت اول بسمه الله با کلی تیکه و جملات طنز گونه گیر می داد به فرمانداری که علاوه بر اینکه در ادارات برای سلامتی ما دعا می کنند برای قوی تر شدن معده ما اردهای بی کیفیت به نانوا ها می دن !

اگر اقای فتحی قرار بود بنویسه در ابتدای کلام با مراسم شعر و شاعری از دولتمردان محترم اقای نماینده و فرماندار محترم حمایت می کردند و تمام تقصیر ها رو به  مسئول آرد و نان ارتباط می دادند و می گفتند از ماست که بر ماست اگر یکی از بچه های انجمن جای مسئول نانوایی ها بود الان مثل مدینه فاضله شده بود وضعیت نانوایی ها

اگر اقای حاجیخانی می نوشتند خیلی کوتاه می نوشتند که وضع خیلی بد است باید اصلاح شود.

اگر دوست گرانقدرم سرکار خانم صفوی می نوشت چندتا صورتک این شکلی  می زاشت و می گفت اگر نانوا ها خانم باشند قطعا و یقینا به خاطر خوشحالیشون نان های با کیفیت پخت خواهند کرد البته خانم های متاهل بهتر نانوایی می کنند.

دوران بچگی که نون 2 تومن بود می گفتم اَاااااااااااااااااااااا مگه می شه نون بشه 10 تومن به سهولت آب نوشیدن نون شد 100 نمی دونم چی فکر کرده بودند که اولش بود 70 تومن بعد از اینکه دیدن نون خوب هدفمند نشده شد 100 تومن . البته از دیدگاه ریاضی بخواهیم بررسی کنیم نون ارزون تر هم شده چون قبلا هر 6 تا نون یک لیتر بنزین می شد اما الان هر 7 تا نون یک لیتر بنزین می شه پس بنابر این با هدفمند کردن یارانه ها علاوه بر بهبود وضعیت معده هموطنان گرامی قیمت نان هم کم تر شده است.

پیش خودم فکر کردم چرا صنف نانواها نمی اد یه کار تحقیقاتی انجام بده البته نه از نوع دانشگاهی که ( خودمون می دونیم چی شدیم دیگه) از نوع تجربی بیان بررسی کنند چرا کیفیت نان بد است و چگونه می توان با کمترین هزینه و حتی بدون صرف هزینه به کیفیت عالی رسید به قول یکی از اساتید گرام که ژاپن درس خوندن کمی از فرهنگ ژاپنی یاد بگیریم که جهت رفع هر نوع ایراد و مشکل و بدی به فکر چاره باشیم و همواره در حال رفع مشکلات باشیم .

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 توسط عسگری

بعد از فلسفه هدر ( لوگو یا بنر) سایت شهرداری متوجه موضوع بسیار كلاسیك و قابل تامل دیگری در سایت شهرداری شدم .

قبلش یه خاطره بگم:

فكر می كنم سال 86 بود كه شهرداری اطلاعیه در ندای ابهر منتشر كرد مبنی بر اینكه به مقالات برتری كه در زمینه شهر و شهروندی باشد و برای شهر ابهر كاربردی باشد جوایز نفیسی ( سكه طلا)  اهدا خواهد شد . من و برادر فتحی دو تا مقاله نوشتیم مقاله من با موضوع " گام به گام تا شهر الكترونیك ابهر " و اقای فتحی فكر می كنم در رابطه با فرهنگ شهروندی و تاثیر آن بر توسعه شهری بود .

بماند كه مقاله ها انتخاب شدند و جوایزه ای داده نشد و بعد مقاله من سر از یه جاهای دیگه ولی با نویسنده های دیگه در آورد و اسم طرح شهر الكترونیك رو به خودش گرفت .

شهر الكترونیك ابهر

حالا شهرداری ابهر به شهروندان الكترونیك فعال جایزه می ده ( حالا به كی می گن شهروند الكترونیك و چطور می شه فعالیت های یه شهروند الكترونیك رو مورد پایش قرار داد رو باید از مسئولین محترم شهرداری سوال كنیم تا ما هم یاد بگیریم !!!!!!)

حالا اگر شما هم مثل من ادم بیكاری باشید و به عكس ها خوب دقت كنید یه چندتا نكته رو می بینید ...ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی

بعد از مدتها خداوند عنایت كردند و فرصتی شد سایت های ولایتمون رو زیارت كنیم همچنان مثل گذشته ساكت و آروم همچون بهشت كبری ( ولی بهشت كبری از ولیعصر شلوغ تره !!!!!!) بی خیال این مسائل حاشیه ای نكته كنكوری سایت شهرداری ابهر بود .

بعد از مدتها بالاخره شهرداری ابهر صاحب یك دامین شد و از سردرگمی دامین های مختلف نجات پیدا كرد اما نكته كنكورتر لوگو سایت بود ( با وضعیت بد طراحی و مطلب زدنش كاری ندارم ) تصویر یك مقبره در این لوگو اساسی داد می زنه اما این مقبره كجا واقع شده؟

هر چقدر تلاش كردم مقبره چلبی اوغلو رو به شهرداری ابهر ربط بدم شدیداً عاجر ماندم... با خودم فكر كردم شهردار محبوب و جهادی ما اهل سلطانیه است اما نه شهردار ما برادر یكی از اعضای شورای ماست و از انجا كه این عضو شورا حمایت شدید یكی از محله های ابهر رو داره فرض سلطانیه بودن با قاطعیت رد می شه.

گفتم شاید مدیر سایت اما نه اون هم سلطانیه ای نبود چرا كه او دوست عزیز خودم اقای محمدی عزیزتر جانه...

بعد از مطالعات بسیار گسترده متوجه شدم كه عزیزان ما در شهرداری متوجه شدن كه كسی از مسئولین به فكر مقبره و خانقاه چلبی نیست و با این حركت خواستند با زبان بی زبانی بگن كه اقا می شه از این مقبره كلی گردشگر جور كرد و دریا دریا پول وارد منطقه بشه.

حالا اگر اهل حساب كتاب باشید متوجه می شید كه با یك كار فرهنگی و معنا گرا می توان قدم های بزرگی برای توسعه پایدار ابهر برداشت.

پس خدایا همه مسئولین كه با این جدیت و نكته بینی دارند چرخ های توسعه ابهر رو می چرخونند در سایه عنایات خودت موفق بدار ( آمین)ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی

داشتم طبق روال  هر روز سایتهای محترم دولت خدمتگذار رو گشت میزدم

 که چشمم به مطلبی با عنوان

 زنان بیشتر از مردان می خندند!

خورد ...

گفتم مطلبشو بذارم شما هم فیضی ببرید ...


محققان دانشگاه استنفورد با استناد به اسكنرهای MRI اعلام كردند زنان برای پردازش یك لطیفه بیشتر از مردان از مغز و پردازش مغزی استفاده كرده و در صورت خنده‌دار بودن مطلبی بیشتر و عمیق‌تر از مردان می‌خندند.

به گزارش مهر، مردان اغلب از این‌كه زنان نكته شوخی‌های آنان را درنمی‌یابند شگفت‌زده می‌شوند، اما تحقیقات جدید نشان داده است آن كه دیرتر بخندد طولانی‌تر خواهد خندید.
براساس این مطالعه جدید كه با كمك اسكنرهای MRI انجام گرفته است محققان دریافتند زنان در هنگام پردازش لطیفه‌ها بیشتر از مغز خود استفاده می‌كنند و در نتیجه مدت زمان بیشتری را صرف درك كردن لطیفه خواهند كرد. همچنین اسكن‌های مغزی نشان می‌دهد زنان نسبت به مردان انتظار كمتری دارند كه یك لطیفه خنده‌دار باشد، اما در نهایت از شنیدن یك لطیفه خنده‌دار نسبت به مردان رضایت بیشتری پیدا می‌كنند.

این تحقیقات جالب كه توسط محققان دانشگاه استنفورد انجام گرفته بخشی از مطالعاتی گسترده‌تر به منظور درك چگونگی عملكرد مغز انسان در درك شوخی است كه نتایج آن نشان می‌دهد زنان برای درك شوخی یا لطیفه نسبت به مردان از بخش‌های بیشتری از مغز خود استفاده می‌كنند.

طی آزمایشی طولانی مدت بر روی 10 مرد و 10‌زن كارتون‌های سیاه و سفیدی برای آنها به نمایش گذاشته شد و در عین حال با استفاده از اسكنر MRI فعالیت‌های مغزی آنها مورد مطالعه قرار گرفت. داوطلبان باید میزان جالب بودن تصاویر را با فشردن كلیدهایی تعیین می‌كردند و در همان زمان اسكنرها میزان واكنش فعالیت‌های مغزی آنها در برابر كارتون‌های خنده‌دار یا خسته‌كننده را در كنار مدت زمان واكنش افراد نسبت به تصاویر به ثبت می‌رساندند.نتایج اسكنرها نشان داد زنان بیشتر از مردان در پردازش این تصاویر از قشر پیشانی مغز خود استفاده می‌كردند، بخشی كه برای ترجمه زبان‌های مختلف و تحلیل‌های پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه زنان مدت زمان بیشتری را برای واكنش نشان دادن به تصاویری كه خنده‌دار به نظر می‌آمد صرف می‌كردند.همچنین زنان تمایل بیشتری به دیدن و شنیدن طنزهای پیچیده از قبیل بازی با لغات و لطیفه‌های داستان وار از خود نشان می‌دادند و علاقه‌ای به دیدن یا شنیدن لطیفه‌های ساده و پر سر و صدا از خود نشان نمی‌دادند.آلن ریس از مركز علوم مغزی دانشگاه استنفورد كه انجام این تحقیقات را به عهده داشت معتقد است نتایج به دست آمده با كلیشه رفتاری مردان و زنان كه از گذشته مطرح بوده‌اند همخوانی دارد، زیرا نشان می‌دهند زنان از یك لطیفه كمتر انتظار خنده‌دار بودن دارند اما زمانی كه آن را خنده‌دار بیابند، بیشتر و طولانی‌تر خندیده و رضایت بیشتری از شنیدن آن احساس می‌كنند.


خانوم عسگری داشتی مطلبو  ما خانوما خیلی شادتریماااااادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 اردیبهشت 1390 توسط زهرا صفوی

بعد از مدتها داشتم با یکی از دوستان در بلاد کفر مراسم گپ اینترنتی رو اجرا می کردیم نمی دونم چی شد خواستم مثلا ولایتمون رو از تکنولوژی پر از گناه گوگل ارث و ویکی مپیا نشون بدم . بعد از نشون دادن نقشه ، بنده خدا شروع کرد کلی از ابهر تعریف کرد حالا بماند چه ها گفت ولی خوب گویی کفر به اوج خود رسیده بود و شهر سازی ما رو مسخره می کرد .

اینجا ابهر است!!!!

بعد هم نقشه ولایت خودشون رو نشون داد انگار با خط کش نقشه رو کشیده بودند؟؟؟؟؟

اینجا بلاد کفر است!!!

بعد از دیدن نقشه ولایتشون دنبال یه داستان برای توجیح می گشتم که به فلسفه آشوب رسیدم کلی از آشوب و تراژکتوری آشوب بهش گفتم که اقا شهرسازی ما یه شهرسازی بر پایه ریاضی مدرنه و قابلیت گسترش بر اساس نظم اولیه رو داره ( یعنی نظم در بینهایت ) فارسیش می شه بعد از گذشت بینهایت زمان ما شاهد خلق یک پدیده بسیار شگرف از کاربرد ریاضی در شهر سازی هستیم ( ماشالله بزنم به تخته چه فیلسوفی هستم )

بد نیست شما دوستان گرانقدر هم ببینید.

 ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی

به سلامتی و مبارکی و میمنت گولف فارس  به خلیج فارس تغییر نام پیدا کرد که کلی باعث افتخار درماندگانی همچون من است .

نمی دونم چطور به گوش شهردار صائین قلعه رسیده و چه کسی رسونده و خدا دوتاشون رو هم حفظ کنه بالاخره golf به gulf تبدیل شد و گهکاهی که از کنار میدان خلیج فارس صائین قلعه رد می شم دیگه به زمین و زمان ناسزا نمی گم!!!!!!!!!!

عکسش رو هم به زودی می زنم حالش رو ببریدادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin