تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت
تقریبا تمامی ارگان های مرتبط با برنامه خاله شادونه بعد از اون حادثه ناگوار از مسئولیت شانه خالی كردند و گفتند كسی با ما هماهنگ نكرده و این واقعه هیچ ربطی به ما نداره ، اما وكیل خاله شادونه دفاعیه ای ارائه دادند كه قابل تامل است.

در راستای اجرای برنامه جشن، حسب اسناد و مدارک موجود، اقدامات زیر از سوی مدیریت شرکت صدای آریای وطن و مراجع مربوطه انجام شده است.

1- در تاریخ 16 اردیبهشت 91 بنا به تقاضای شرکت صدای آریای وطن با مدیریت آقای امین تدین برای اجرای برنامه جشن کودک با حضور سرکار خانم ملیکا زارعی (خاله شادونه) مجوز اجرای برنامه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمدره به شماره 157/91/ف صادر گردیده است.

2- در تاریخ 17 اردیبهشت 91 طی نامه شماره 623/14/4727 از طرف فرمانداری شهرستان خرمدره (با امضای معاون محترم فرماندار)، تصویر درخواست مدیریت شرکت آریای وطن به انضمام مجوز صادره از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت هماهنگی های لازم به نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان شهرستان خرمدره ارسال گردیده است.

3- در تاریخ 17 اردیبهشت 91 طی قراردادی فیمابین آقای امین تدین (برنامه گذار جشن کودک) و نمایندگی بیمه ایران، سالن محل برگزاری جشن مذکور تا ظرفیت 3500 نفر برای پرداخت خسارات جانی منعقد گردیده است.

4- در تاریخ 20 اردیبهشت ماه 91 مبلغ 4 میلیون ریال، جهت برقرای نظم و امنیت مراسم طی یکفقره فیش به شماره 58479 به حساب فرماندهی انتظامی شهرستان خرمدره در موسسه مالی، اعتباری قوامین واریز گردیده است.

5- النهایه در تاریخ 21 اردیبهشت ماه 91 طی نامه شماره 709/23/4727 (دومین نامه) از سوی فرمانداری شهرستان خرمدره (با امضای معاون محترم فرماندار) خطاب به اداره ورزش و جوانان شهرستان خرمدره، اجرای برنامه جنگ شادی از نظر فرمانداری مذکور بلامانع اعلام گردیده است.

6- تعداد 2750 فقره بلیط، توسط مراکز فروش اعلام شده از سوی شرکت صدای آریای وطن به فروش رسیده، تعداد 200 فقره نیز در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری خرمدره جهت مهمانان اداری قرارگرفته که با جمع آمارهای مذکور حدود 2950 فقره بلیط (تقریبا معادل ظرفیت اسمی سالن مراسم) در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است.

• اکنون پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان خرمدره تشکیل شده که با تلاش شبانه روزی ماموران محترم آگاهی شهرستان و استان و بنا به اطمینانی که به دستگاه محترم قضایی و نیز عوامل محترم قضایی استان اعم از رئیس کل محترم دادگستری استان، رئیس محترم دادگستری شهرستان خرمدره، دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و بازپرس محترم پرونده وجود دارد، یقین داریم که مسیر پرونده در مجرای قانونی قرار گرفته و با استفاده از اسناد و مدارک موجود در پرونده و با بکارگیری کارشناسان زبده در این خصوص، مسببین اصلی حادثه شناسایی و برخورد قانونی لازم با آنها صورت خواهد گرفت لذا از اظهار نظر در خصوص علت حادثه تا اعلام نظر مراجع زیربط پرهیز مینمایم.

• از مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به خاطر موضع خوبی که در جهت آزادی موکل از بازداشت گرفتند، نهایت سپاسگزاری را داشته و امیدواریم مسئولان سیاسی شهرستان و استان نیز با مواضع قانونی توام با تدبیر و پرهیز از پیشداوری عجولانه در جهت از بین بردن التهاب رسانه‌ای کاذبی که بصورت یکطرفه علیه برگزارکنندگان مراسم جشن بوجود آمده است، تلاش نمایند.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391 توسط حامد عزیزخانی

(لطفا نظرتون رو در مورد مقصرین این حادثه  و پیشنهاد و راهكار تون رو بیان كنید)
بیش از چهار هزار مادر و كودك برای دیدن برنامه های خاله شادونه در سالن شهدای خرم دره آمده بودند كه تعدادی از مادران پس از دیدن برنامه به هنگام ترك سالن بر اثر فشار جمعیت در حالی كه فرزندان خود را در بغل داشتند به زمین افتاده و در زیر پای دیگران لگدمال شدند. وی گفت: در این حادثه مهدی مولایی 3 ساله، نگار صالحی 7 ساله و بهار شادمهر 6 ساله جان خود را ازدست دادند و 8 نفر هم مجروح و برای مداوا به بیمارستانهای ابهر، خرم دره و زنجان اعزام شدند. گفتنی است این سالن سه هزار نفری دارای حدود 170صندلی است.
فرماندار خرم دره گفت: ظرفیت این سالن 3 هزار نفر است ولی بیش از 4 هزار نفر وارد سالن شده بودند. این سالن دارای دو در خروجی است كه هنگام خروج، ازدحام تماشاگران موجب ایجاد حادثه شده است.
وی گفت: برای برگزاری این برنامه هماهنگی لازم با فرمانداری خرم دره صورت نگرفته بود.
نوری پور با بیان اینكه 2 نفر از مصدومین به دلیل وخامت حال به زنجان منتقل شده اند افزود: حال بقیه مصدومان رضایت بخش گزارش شده است.
وی در ادامه از بازداشت تعدادی از عوامل اجرای این برنامه خبر داد و گفت: مدیر برنامه «خاله شادونه» نیز بازداشت شده است.
به گزارش خبرنگار ما، در سالن ورزشی 3 هزار نفری خرم دره پلمب شد.
گزارش فارس حاكی است یكی از حادثه دیدگان در كما به سر می برد و حال چهار نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است. رئیس تربیت بدنی خرم دره گفت: حادثه ورزشگاه 3 هزار نفری این شهر به دلیل سهل انگاری و بی مبالاتی برنامه ریزان برنامه خاله شادونه بوده است و متاسفانه مدیران این برنامه بیش از تعداد مجاز بلیت فروخته بودند.وی افزود: علت بروز حادثه دیروز به دلیل جدا كردن فرزندان از مادران توسط گروه اجرای برنامه بوده است.

******ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 اردیبهشت 1391 توسط حامد عزیزخانی

سلام

دوست عزیزم جناب آقای اسدی در وبلاگشون مطالبی در باب نقد فعالیت های فرهنگی شهرداری ابهر و شورای شهر ابهر منتشر کردند و مطالعه اون خالی از لطف نخواهد بود.

از بچگی معتقد بودم که تقلب کردن همیشه بد نیست و گاهی ادم خیلی خیلی می افته جلو حالا دوستان ما در بلاد کفر به جای واژه منحوس تقلب واژه تحت عنوان بنچ مارک ارائه کردند و فارسیش می شه الگو برداری و بومی کردن یک نمونه موفق به مراتب با کلاس تر از واژه تقلبه.

اما خوب باز هم سخت نیست مثلا یک صفحه از اینترنت باز کرد و سایت گوگل رو باز کرد و کلمه ای تحت عنوان مدیریت نوین شهری و البته معادل انگلیسی اون رو تایپ کرد دنیا دنیا مطلب پیدا می شه البته این کافرهای از خدا بی خبر مجلات بسیار غنی در باب مدیریت شهری و کاربری شهری منتشر می کنند کافی یک هفته وقت گذاشت و دید که ابهر با کدام یک از این تئوری ها همسو تره.

حالا این نشد اصلا مشکلی نیست دانشگاه ازاد اسلامی ابهر ، دانشگاه علمی کاربردی ابهر ، دانشگاه صائب ابهر ، دانشکده سما ، دانشگاه زنجان ، دانشگاه آزاد زنجان ، دانشگاه امام خمینی قزوین ، دانشگاه ازاد قزوین و ... دانشگاه های دیگه از گزینه های بسیار عالی برای انتشار یک اطلاعیه هم برای معماری شهری ، هم برای مدیریت شهری و هم برای مشکلات شهری و شهروندی ابهر در این دانشگاه های منتشر کرد و ازشون خواست که اقایان وخانوم های فرهیخته بیاید و یه زحمت بکشید اگر مایل بودید و موضوع پایان نامه خودتون رو یکی از این مطالب ارائه بدید و اگر واقعا مشکل شهر ما رو حل کرد هیچ ایرادی نداره که بیایم و حق الزحمه تحقیقات ایشون رو بدیدم مطمئن باشید اگر از فرصت های رایگان استفاده نکنیم در آینده مجبوریم هزاران هزار برابر هزینه حق الزحمه بابت این کار خرج کرد و نیمی از این نتیجه رو نگرفت.

بسیار گفته و نتیجه ای ندیده ایم ولی برای دلگرمی  خودمون باز هم می گیم ما می توانیم اگر بدانیم ؟!ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه 8 اردیبهشت 1391 توسط حامد عزیزخانی
بعد از آنکه خواندیم که چطور وقتی برق شهر قطع شد مردم داخل سوپر مارکتها و فروشگاههای بزرگ به آرامی و در تاریکی همه چیزهایی را که در سبد خریدشان قرار داده بودند سر جایشان برگرداندند و به آرامی از فروشگاهها خارج شدند.

چیزی نگذشت که تمیزی و نظم کمپهای مردم سیلزده که توی ورزشگاههای شهر بنا شده بود توجه همه را جلب کرد ، بعد دیدیم که مسئولان شهر جلوی مردم سجده میکنند و معذرت میخواهند بخاطر اینکه سونامی شده و ما نتوانستیم بهتر از این از شما مراقبت کنیم.

چیزی نگذشت که عکس مدارس صحرایی شهر فوکوشیما منتشر شد ! با نهایت شرمندگی سالن ورزشی رو پارتیشن زده بودند و بصورت کلاسهای مجزا با حداکثر ۱۵ دانش آموز در آورده بودند . نکته اش هم اینکه همه کلاسها یه ال سی دی ۳۲ اینچی داشت. وزیر آموش و پرورششان هم توی رسانه ها ضمن کلی عذر خواهی قول داد که بزودی حداقل امکانات را برای دانش آموزان مهیا خواهد کرد. یعنی این چیزها را تازه زیر حداقل میدانند! محاسبه کنید حداکثر را.

چند روز قبل هم مطلع شدیم که پیرمردهای ژاپنی سپاه مهندسین پیر تشکیل داده اند و داوطلب اینکه بروند فوکوشیما و در مهار نیروگاه کمک کنند تا جوانترها در معرض تشعشعات نیروگاه و مرگ قرار نگیرند! چرا؟ چون نسبت به جوانها کمتر از عمرشان باقی مانده و اثرات ناگوار رادیواکتیو زمان کمتری در کشورشان باقی خواهد ماند و خودشان هم زمان کمتری رنج و دردش را تحمل خواهند کرد! همینقدر منطقی و بشر دوستانه.

حالا هم که این خبر پایین در آمده که بزرگواری میفرمایید و میخوانید:


بازگرداندن میلیاردها ین پس از سونامی:

بگزارش خبرگزاری آلمان، مردم ژاپن، که در ماههای گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین ( بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند به دولت بازگردانده اند.

همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است.

سخنگوی پلیس ژاپن اعلام کرد مردم و داوطلبان همچنان کیف پولهای پیدا شده را تحویل میدهند و تا کنون ۹۶ درصد مبالغ پیدا شده، به صاحبانشان بازگردانده شده است.

زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد، دستکم ۲۰ هزار کشته و هزاران نفر بیخانمان برجا گذاشت.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin