تبلیغات
روزنگاران ابهر

روزنگاران ابهر
جامعه ای از ابهری های مقیم اینترنت
علیرضا جزء قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان در بازید معاون برنامه ریزی و توسعه آبفای کشور در سفر به استان زنجان از تصفیه خانه آب و فاضلاب شهرهای ابهر و خرمدره در این باره گفت: تصفیه خانه آب به ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه و احداث 2 باب مخزن به حجم10 هزار متر مکعب در حال ساخت است که با تزریق به موقع اعتبارات تا پایان سال مالی 94 بهره برداری خواهد رسید . وی گفت : اعتبار مورد نیاز برآورد شده برای اتمام طرح 60 میلیارد تومان است که تاکنون برای اجرای این طرح 28 میلیارد ریال هزینه شده و اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال برای تکمیل فاز قابل بهره برداری مورد نیاز است. جزء قاسمی از اجرای خطوط انتقال به طول24 کیلومتر خبر داد و افزود : با توجه به کمبود آب شرب شهر ابهر ، اولویت آبرسانی به شهر ابهر در دستور کار شرکت قرار گرفته است . 
وی هدف از اجرای طرح آبرسانی را تامین 12 میلیون متر مکعب آب شرب برای شهرهای ابهر و خرمدره از سد کینه ورس عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح در مجموع148 هزار و 742 نفر از شهروندان در شهرهای ابهر و خرمدره با بیش از 52 هزار مشترک تحت پوشش قرار می گیرند .


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1394 توسط حامد عزیزخانی
موسی رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه 35 درصد مدارس شهرستان ابهر فرسوده است و نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، افزود: تحصیل دانش آموزان در فضاهای آموزشی با عمر بالا مشکلات و معضلات گوناگونی دارد که نیازمند توجه بیشتر است.
وی اظهار کرد: هم اکنون 200 دانش آموز شهرستان ابهر در یک سوله ورزشی تحصیل می کنند که با شرایط استاندار یک فضای آموزشی مغایرت دارد.
رضایی از تحصیل 45 دانش آموز روستایی این شهرستان در کانکس خبر داد و گفت: این دانش آموزان در دو روستای ابهر سال تحصیلی خود را در این مکان و به دور از برخورداری از یک فضای آموزشی امن و راحت آغاز می کنند.
وی در ادامه یکی از مشکلات و چالش پیش روی این شهرستان را هشت پروژه نیمه تمام آموزشی بیان کرد و گفت: هم اکنون هشت پروژه نیمه تمام آموزشی دراین شهرستان وجود دارد که برای تکمیل آنها 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر ادامه داد: تکمیل این پروژه ها می تواند بخشی از کمبودهای آموزشی را در این شهرستان برطرف کرده و به ارتقای تعلیم و تربیت منتهی شود.
وی یادآوری کرد: تعلیم و تربیت 600 دانش آموز این شهرستان نیز در پنج مدرسه با عنوان خرید خدمات آموزشی به بخش غیر انتفاعی واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، همزمان با آغاز سال تحصیلی 95 -94 ، 26 هزار دانش آموز تحصیلات خود را در 196 مدرسه به تعداد 117 کلاس درس با دو هزار و 16 معلم آغاز کردند.
12 هزارو 163 نفر از دانش آموزان را دختران و 13 هزار و 843 نفر را پسران تشکیل می دهد.
دو هزار و 700 کلاس اولی نیز در این شهرستان روز شکوفایی خود را جشن گرفتند.
شهرستان ابهر با جمعیت 140 هزار و 584 نفر معادل 13.8 درصد از جمعیت کل استان را به خود اختصاص داده و در 75 کیلومتری شرق زنجان واقع شده است.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1394 توسط حامد عزیزخانی
درباره وبلاگ

شهر الكترونیك یك اختراع و یا یك پیشنهاد نو آورانه نیست بلكه واقعیتی است كه بر اساس نیاز جای خود را باز می كند . اگر امروز چشم خود را بر نیاز ببندیم فردا باید با پرداخت هزینه بیشتر قدم در اجرای آن بگذاریم.

hamed.azizkhani@gmail.com
Blog Skin